2009.11.28: Rowerzysta do Zarządu Terenów Publicznych

Szanowni Państwo,

proszę o dopuszczenie ruchu rowerów na wjeździe pożarowym łączącym ul. Dziką z ul. Słomińskiego poprzez dołączenie do znaków B-1 tabliczek T-22.

Przejazd ten jest od dawna często wykorzystywany przez rowerzystów. Łączy on (przez. ul. Dziką) rejon CH Arkadia ze ścieżką rowerową przy ul. Karmelickiej. W porównaniu do przejazdu ścieżką rowerową Al. Jana Pawła II i następnie ul. Stawki trasa taka jest nie tylko znacznie krótsza (czas przejazdu skraca się ponad dwukrotnie), lecz także znacznie bezpieczniejsza, ponieważ nie wymaga dwukrotnego przekraczania sześciopasmowej, ruchliwej jezdni.

Zakaz ruchu widziany od strony ul. Dzikiej. Zwracam uwagę, że także przy zamkniętym szlabanie pozostaje dość wolnego miejsca nie tylko na przejazd roweru, ale nawet na minięcie się dwóch rowerów. Ruch pieszy odbywa się po chodniku przy ścianie budynku.

Dwie alternatywne trasy dla rowerów z zaznaczeniem punktów przecięcia z ruchem samochodowym.

dr Marek Słoń

Do wiadomości:

1. Zielone Mazowsze

2. Biuro Drogownictwa i Komunikacji

2010.01.04: Zarząd Terenów Publicznych do rowerzysty

ZTP-V/7044/306/11521/2009

W odpowiedzi na Pana prośbę zawartą w piśmie z dnia 28.11.2009 r. w sprawie dopuszczenia ruchu rowerowego na drodze pożarowej łączącej ul. Dziką z ul. Słomińskiego informujemy, iż został opracowany i zatwierdzony stosowny projekt organizacji, który zostanie zrealizowany w terenie, o ile warunki atmosferyczne pozwolą, do końca stycznia br.

Dyrektor

Renata Kaznowska

2010.03.12: Efekt w terenie

Pod względem praktycznym jest to oczywiście drobiazg, bo chyba żaden rowerzysta nie stosował się do tego zakazu, ale przychylny rowerzystom gest ze strony ZTP to fakt wart podkreślenia.