Zgadzam się, że "budowane na odczepnego ścieżki charakteryzuje brak sensownych połączeń z istniejącą infrastrukturą transportową" - może byście spróbowali przekonać władze o budowie (często bardzo krótkich) łączników między wybudowanym już odcinkami, które w wielu wypadkach zupełnie nikomu nie służą (np. ten wzdłuż Okopowej, przy Kliffie).

Teraz o kiepskiej jakości ścieżek. Nie mogę zrozumieć, dlaczego ciągle buduje się z kostki? To tak, jakby drogi dla samochodów budowano z bruku. Ten temat jest chyba poruszany już od kilku lat - bez efektów. BRAK WYOBRAŹNI URZĘDASÓW? KORUPCJA?

A wzdłuż Broniewskiego (odcinek od pętli Piaski do Reymonta) pomalowano tylko pasy na chodniku, postawiono "zakaz wjazdu rowerami" na ulicy i skutek jest taki, że większość rowerzystów korzysta z pobliskiej osiedlowej asfaltowej alejki, narażając na niebezpieczeństwo pieszych.

Inna sprawa - edukować pieszych! Co z tego, że są ścieżki, jak piesi bardzo często to ignorują i sobie spacerują. To spowalnia jazdę i jest niebezpieczne dla obu stron!

Pozdrawiam. Do zobaczenia na ścieżkach!