2000.09.08

Cykliści z Federacji Zielonych, zirytowani bezczynnością władz, po raz kolejny biorą sprawy w swoje ręce i oddają do użytku 1,3 km ścieżki rowerowej. Trasa rozpoczyna się przy placu Wilsona, prowadzi wzdłuż Słowackiego, przez Park Kaskada i kładką nad trasą AK do ul. Kolektorskiej na Bielanach. Część ścieżki wybudowana została jeszcze w 1998 roku, ale nikt się nie kwapił by ją oznakować. Rowerzyści własnym sumptem wymalowują oznakowanie poziome, wieszają pionowe oraz niwelują wystające krawężniki.

Uroczyste otwarcie ścieżki przejazdem rowerowym.

2000.10.04

Po trzech tygodniach namysłu Zarząd Dróg Miejskich usuwa ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Słowackiego. Niestety nie udało nam się ustalić, dlaczego na namalowanie ścieżki zabrakło pieniędzy, a na zamalowanie się znalazły.

2000.10.07

Po trzech dniach nieobecności ścieżka rowerowa wraca. Nabieramy wprawy w malowaniu, a użyta przez ZDM czerwona farba okazuje się bardzo dobrym podkładem.

Ścieżka w wersji 2.0, na firmowym podkładzie ZDM.

2000.12.30

Władze dzielnicy oświadczają, że nasza ścieżka nie będzie już więcej zamalowywana, a na wiosnę nawet ma zostać odnowiona przez odpowiednie służby.

2001.02.22

Na ścieżce pojawiają się pierwsze znaki postawione przez "odpowiednie służby". Jakość oficjalnego oznakowania pozostawia wiele do życzenia - nieciaglosc, brak przejazdów, rowerki wielkości znaczka pocztowego, ale liczą się dobre chęci. Wrażenie robi fakt, iż urzędnikom udało się ustawić więcej znaków "koniec ścieżki rowerowej", niż znaków "ścieżka rowerowa", "ciąg pieszo-rowerowy" i "przejazd rowerowy" łącznie.