Zaproszenie

Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących komunikacji rowerowej na Bielanach - napisz nam o problemach, na jakie napotykają na Bielanach rowerzyści. Zgłoszenia można przesyłać na adres rowerowy@um.warszawa.pl.

Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, którym zależy na tym, aby komunikacja rowerowa na Bielanach była jak najbardziej przyjazna.

25 IX – „Spotkanie przy mapie” podczas imprezy „Żegnaj lato na Bielanach” przy stacji metra Słodowiec (w godzinach od 12 do 18).

2 X – „Warsztaty w ruchu”, START: godz. 10:00, ul. Broniewskiego przy trasie AK TRASA: ul. Broniewskiego – ul. Perzyńskiego – ul. Podczaszyńskiego – ul. Podleśna do parku Kępa Potocka

9 X – „Warsztaty w ruchu”, START: godzina 10:00, stacja metra Słodowiec TRASA: ul. Marymoncka – przejazd przez osiedle Wrzeciono do ul. Nocznickiego – ul. Encyklopedyczna, ul. Improwizacji, ul. Michaliny, ul. Dankowicka, do ul. Wójcickiego (terenowy szlak rowerowy)

Wszystkie głosy rowerzystów oraz organizacji podsumujemy na spotkaniu kończącym konsultacje 19 października (wtorek) o godzinie 17.30 w Urzędzie Dzielnicy Bielany. Wtedy też osoby odpowiedzialne za komunikację rowerową w dzielnicy odpowiedzą na Wasze pytania i wątpliwości.

Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy

Więcej informacji o formie i harmonogramie konsultacji pod adresem www.um.warszawa.pl/konsultacjespoleczne/?id=bielany

Od redakcji

Chociaż obecny zarząd dzielnicy Bielany jest od ponad trzech lat winien rowerzystom realizację licznych postulatów [zobacz >>>] lub przynajmniej jakieś bardziej sensowne i wiarygodne wyjaśnienia niż powtarzana w kółko wymówka o braku pieniędzy [zobacz >>>], to zachęcamy do spróbowania jeszcze raz i przekazana swoich uwag w ramach obecnych konsultacji.

Sugerujemy jednak, aby nie koncentrować się na ewidentnych wadach (jak uskoki czy gałęzie w skrajni), które zarządcy dróg powinni wyłapywać i usuwać sami, gdyż za to biorą pieniądze. Zachęcamy przede wszystkim do wskazania, skąd i dokąd chcielibyście na co dzień podróżować rowerem - do szkoły, do pracy czy na zakupy. Właśnie tego typu informacje powinno się przede wszystkim pozyskiwać od społeczeństwa, gdyż pozwolą one odpowiednio planować rozwój sieci tras rowerowych i identyfikować najpilniejsze potrzeby.

Kolejną grupą istotnych uwag, które warto zgłaszać, są pewne istotne postulaty ogólne takie jak

Pamiętajmy i przypominajmy, że rozwój transportu rowerowego to nie tylko ścieżki rowerowe! Ułatwianie go obejmuje bardzo wiele różnych innych działań i rozwiązań technicznych.

Na koniec wreszcie zachęcamy do przypomnienia o postulatach, które do różnych miejskich instytucji trafiają od tak dawna, że trudno byłoby zliczyć, a mimo to nadal nie doczekały się realizacji. Oto najważniejsze z nich:

Niedziałający od ponad siedmiu lat sygnalizator na rogu Rudnickiego i Broniewskiego - symbol nieudolności i lekceważenia potrzeb rowerzystów. Od decyzji o budowie tej bardzo ważnej drogi rowerowej minęło już dziesięć lat [zobacz >>>]. Może poprzez konsultacje uda się zmotywować urzędników, aby zechcieli wreszcie ją dokończyć?

Skąd jeszcze można czerpać inspiracje:

Tradycyjnie zachęcamy, aby e-maile kierować także do wiadomości ZM na adres bielany@zm.org.pl.