Artykuły: 1-20 | 21-36

2016.02.16: PKP i GDDKiA nie dbają o pieszych, ZDM idzie do przodu

Po przeprowadzeniu testów terenowych sprawności wind i podnośników w Warszawie , postanowiliśmy sprawdzić, kto zarządza którymi i jak przekłada się to na stan ich utrzymania. Chwilę to trwało, ale niektóre wyniki są interesujące. Na... »

2016.02.03: Nowa infrastruktura rowerowa i piesza na Rzymowskiego

Miesiąc temu zostały oddane do użytku drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Rzymowskiego na Służewcu. Zbudowano ścieżki rowerowe po obu stronach ulicy od skrzyżowania z Cybernetyki do węzła drogowego z ulicą Puławską. Wykonano też komplet... »

2015.09.14: Fotorelacja z gry miejskiej

12 września – w sobotnie przedpołudnie – centrum Warszawy stało się planszą do gry. Zawodnicy współdziałający w trzy lub czteroosobowych drużynach wyruszyli spod Pałacu Kultury i Nauki w niełatwą podróż po mieście. Gracze... »

2015.04.15: KDS: Przejścia przy Centralnym są konieczne

Komisja Dialogu Społecznego ds. Transportu podjęła dziś jednogłośnie uchwałę w sprawie modernizacji przejść przy Dworcu Centralnym. Po zapoznaniu się w zeszłym tygodniu ze szczegółowymi założeniami przedsięwzięcia na posiedzeniu z udziałem... »

2014.09.13: O jedną kładkę za daleko

Zarząd Dróg Miejskich planuje remont kładki nad ul. Jagiellońską na wysokości ul. Kotsisa. Koszt inwestycji może sięgnąć nawet 6 mln zł. Po co forsować drogie i terenochłonne sposoby pogarszania warunków ruchu niezmotoryzowanych, skoro... »

2014.05.11: Rowerem pod mostem - Traismauer

Pisałem już dawno dawno temu o drogach dla rowerów podwieszanych pod mostami w Wiedniu i Bratysławie . Dzisiaj dla uzupełnienia przykład kładki pieszo-rowerowej podwieszonej pod mostem na drodze typowo zamiejskiej. Most na Dunaju znajduje... »

2013.09.24: Windy z niepełnosprawnością, a nie dla niepełnosprawnych

Na przystanku kolejowym Warszawa Toruńska wszystkie trzy windy prowadzące z przystanku na wiadukt Trasy Toruńskiej (droga S-8) są niesprawne. Brak alternatywnych dojść oznacza, że osoby na wózkach czy z wózkami nie mają możliwości... »

2013.08.01: Rowerowa winda w Belgradzie

Stolica Serbii, Belgrad, nie jest miastem szczególnie przyjaznym dla rowerzystów. Warto jednak zwrócić uwagę na co najmniej jedną ciekawostkę - windę rowerową. Winda działa od 2005 roku i łączy Brankov most z bulwarami nad Sawą. Nośność... »

2013.05.09: Unijne miliony nie gwarantują przedostania się na drugą stronę ulicy

Od wielu lat zwracamy uwagę na zawodność podnośników stosowanych przez warszawskich drogowców w przejściach podziemnych, na kładkach i węzłach, nieco na wyrost zwanych windami . Problem występuje również na 7 kładkach wyremontowanych w... »

2012.12.03: Hovenring, czyli wiszące rondo rowerowe

Zaprojektowanie bezkolizyjnego przejazdu dla rowerów przez skrzyżowanie to trudna sztuka. Trzeba zapewnić odpowiednio łagodne podjazdy i zakręty, dobrą widoczność, minimalizację strat energii. I żadnych schodów ! W poprzedniej relacji z... »

2012.10.21: Nie taki tunel straszny jak go dobrze zaprojektują

Przeglądając nasze wystąpienia , komentarze i polemiki można odnieść wrażenie, że jesteśmy dogmatycznie przeciwni bezkolizyjnym rozwiązaniom dla pieszych i rowerzystów, wszelkiego rodzaju kładkom i przejściom podziemnym. Tymczasem... »

2012.02.28: Windy na Andersa tylko dla ozdoby?

Witam, chciałam podziekować za ten artykuł (Wielki test wind i podnośników - 3 miesiące później - przyp. red.) Od trzech tygodni odbieram dziecko ze żłobka (okolice ul. gen. Zajaczka), po czym z dzieckiem w wózku muszę się przedostać na... »

2012.02.24: Miasto pomaga ograniczyć liczbę petentów NFZ

Poniżej przedstawiamy krótką korespondencję zainspirowaną informacją o przenosinach NFZ nad Wisłę, do siedziby przy Czerniakowskiej. Póki co, dostrzeżony w gazecie problem poważnych utrudnień w dostępie osób chorych bądź starszych do... »

2012.02.14: Piesi mają chodzić po ziemi

Dr Andreas Billert, wykładowca Uniwersytetu Viadrina, jest wybitnym specjalistą w dziedzinie rewitalizacji obszarów miejskich. Kierował licznymi rewitalizacjami w Niemczech i Polsce. 10 lutego wygłosił w Toruniu wykład Od odnowy dzielnic... »

2012.01.09: Kładki, schody i windy w Atenach

W poprzednim artykule na temat Aten obiecaliśmy pokazać tamtejsze kładki, schody i windy dla niepełnosprawnych. Niniejszym to czynimy, choć musimy ostrzec - nie ma tego wiele. A w dodatku nie wszystkie rozwiązania z Aten są warte... »

2011.11.13: Wielki test wind i podnośników - 3 miesiące później

Minęły trzy miesiące od przesłania do Zarządu Dróg Miejskich raportu dotyczącego sprawności wind i podnośników w Warszawie . W piśmie do ZDM nie tylko przekazaliśmy wyniki testu, lecz domagaliśmy się też informacji na temat wind i działań... »

2011.09.05: Niepełnosprawny pod Rondem Dmowskiego

Jako suplement do ostatniego raportu o stanie wind , a także wcześniejszego apelu do ZDM i jeszcze wcześniejszych wystąpień o wyznaczanie przejść dla pieszych w poziomie jezdni, a także budowy pochylni zamiast zawodnych tzw. podnośników... »

2011.07.31: Wielki test wind i podnośników w stolicy

Trwa akcja Zielonego Mazowsza, Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza i SISKOM-u na rzecz Warszawy bez barier. W weekend 30-31 lipca 2011 r. nasi wolontariusze dokonali przeglądu wszystkich znanych nam przejść podziemnych i... »

2011.07.12: Społeczny przegląd kładek nad jezdniami

Grupa złożona z Marka Sołtysa (Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza), Adama Zająca (SISKOM) oraz mojej skromnej osoby ruszyła dziś na obywatelski przegląd kładek na Pradze Południe. Oto krótka relacja z tej krótkiej, choć bogatej w... »

2011.06.19: List otwarty do ZDM: A nie mówiliśmy?

Kilka dni temu na stronie Zarządu Dróg Miejskich pojawił się artykuł, w którym urzędnicy ZDM wyrażają zwyczajowe już zdziwienie i zbulwersowanie. Tym razem dotyczy ono awarii oraz niszczenia przez wandali podnośników dla niepełnosprawnych... »

Artykuły: 1-20 | 21-36 | Dodaj nowy